مشکلات آب آشامیدنی جدید در اگریقاش

با این که می خوانیم:

بهره برداری از مجتمع آبرسانی روستایی اگریقاش مهاباد در دهه فجر

در ایام دهه فجر با حضور معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی بهره برداری از مجتمع آبرسانی اگریقاش مهاباد به بهره برداری رسید.
به گزارش مرکز خبری امید ،برای احداث این مجتمع بیش از 10 میلیاردریال هزینه شده است و با بهره برداری از آن آب شرب بیش از 13 هزار خانوار روستایی در 12 روستای مهاباد تامین شد.
محمد باقر داریانی معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در آیین بهره برداری از این مجتمع با تاکید بر ادامه روند توسعه مناطق روستایی و محروم استان اظهار داشت: دولت به منظور ساماندهی و مدیریت یکپارچه برنامه های عمرانی در روستاها علاوه بر تاسیس دفتر امور روستایی در استانداری، دهیاری های را ساماندهی و تعداد آنان را از 300 دهیاری به 997 دهیاری افزایش داد و در دهه فجر امسال نیز از 125 طرح عمرانی روستایی اجراشده توسط این نهاد مردمی در استان بهره برداری شد.
ذوالفقاری، فرماندار مهاباد نیز در این مراسم گفت: گسترش زیرساخت های عمرانی در روستاها از برنامه های اساسی دولت است و بهبود وضعیت معیشتی و افزایش رفاه اجتماعی از نتایج اجرای این برنامه ها در راستای توانمندسازی خانواده های روستایی است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی، نیز در مراسم بهره برداری از این مجتمع آبرسانی گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها 4/5 درصد جمعیت روستایی استان آب شرب داشتند و امروز به برکت انقلاب اسلامی بیش از 91 درصد جمعیت روستایی آذربایجان غربی از آب سالم و بهداشتی برخورداند.
علیزاده افزود: امسال در راستای خدمت رسانی به مردم مناطق محروم بیش از 10 درصد اعتبارات عمرانی شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی به اجرای طرح های آبرسانی در مهاباد اختصاص یافته است و هم اکنون 37 طرح آبرسانی در روستاهای منطقه در حال اجراست.
  

/ 1 نظر / 6 بازدید

سلام دستت درد نکنه راست میگی این چه وضعشه.