یکشنبه ٢٥ تیر ۱۳٩۱

معرفی نامه استاد عبدالله شرفی از زبان خودشان

در اواخر زمستان 1340 خورشیدی در کانون گرم،خانواده ای زحمتکش و متدین در روستای اگریقاش واقع در پنج کیلومتری شهرستان مهاباد چشم به جهان گشودم دوران ابتدایی را در روستا و دوران راهنمایی را در مدرسه ی بانوشافعی و متوسطه را در دبیرستان شهید شهریکندی با موفقیت گذراندم و درسال1362 موفق شدم دیپلم ریاضی فیزیک را اخذ نمایم.

 


در دوران راهنمایی و نظری (متوسطه) طعم تلخ کرایه نشینی  را چشیده و جهت امرار معاش دو سه سالی در آجرپزی به خشت زنی مشغول شدم و این خود با باعث شد عملا با الام و دردهای قشر زحمتکش جامعه آشنا شوم .

در همان دوران ابتدایی علاقه ی وافری به نماز خواندن داشته  و از رفتن به  مسجد بسیار لذت می بردم .

رو خوانی قران مجید را نزد مرحوم ماموستا سید عبدالقادر قریشی و استاد محمد حلبی ساز فراگرفتم.

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران مردم از جمود و خفقان فکری نجات یافته و هر کسی در راستای فکر و عقیده ی مورد علاقه اش سعی و تلاش می نمود، اغلب جوانان به سوی ملی گرایی با رویکردی مارکیستی تمایل پیدا می کردند ولی با تلاش بلوک شرق و به  بم بست  رسیدن ایدولوژی کمونیستی کم کم دموکراسی تکثر گرایی وارد میدان شده و رویکرد سکولار پیدا کردند.

 در سالهای 59 خورشیدی به بعد دوران شکوفایی فکری بوده زیرا جامعه از جهان بینی رهایی یافته رویکردی به سوی افکار و اندیشه پیدا نمود.

و با کمال تاسف اغلب روحانیون منطقه تفکر سنتی از اسلام داشته، خواسته و ناخواسته به سوی این طرف و آن طرف کشانده می شدند و این برای من مذهبی خیلی دردناک بود.

و گاه گاهی با علاقه ی اقبال لاهوری که می فرمود :

 

  شبی پیش خدا بگریستم زار              

                                مسلمانان چرا خوارند و زارند

 

می نالیدم و همنوایی میکردم و از خداوند رحمان و رحیم می خواستم به دل شکسته ام رحم کند که پناهی جر رب فلق وجود ندارد.این بود تصمیم گرفتم مطالعه ی بیشتری داشته باشم و در این راه تعصب و جانبداری کنار بگذارم.بر این اساس به مطالعه ی مکاتب پرداخته، مخصوصا مطالعه ی بیشتری در زمینه ی شناخت اندیشه ی مار کیستی داشتم.

و از کتاب های مرحوم استاد شهید دکتر علی شریعتی  استفاده می کردم و کم کم به اثار و مولفات اندیشمندان اسلام دسترسی پیدا نمودم و مطالبی در زمینه ی اسلام شناسی و انسان شناسی  با سبک دکتر شریعتی نوشتم . و بعد از اخذ دیپلم، طلبگی را شروع نمودم ،درس مقدماتی را نزد استاد عبدالقادر قریشی و متوسطه (مستعدی) نزد استاد ابوبکر محمد کریمی(نصیری) و دروس پایانی را نزد ماموستا ملا عبدالله سرخابی گذراندم.

والسلام

عبدالله شرفی

مورخ: 22/6/89 خورشیدی

منبع : وبلاگ هیوا

 

ارسال شده توسط Agrîge§ در ساعت ٧:٤٠ ‎ب.ظ | نظرات شما ()
 
 

شارژ ایرانسل

فال حافظ